Większa część naszej floty nie wymaga uprawnień - to tzw. czarter jachtu bez patentu Dzięki temu nawet osoby, które nie pływały nigdy po szlakach Wielkich Jezior Mazurskich mogą rozpocząć przygodę z pływaniem po jeziorach. Oczywiście brak wymaganych uprawnień nie oznacza, że nie przygotujemy i nie przeszkolimy Państwa przed rejsem. Dla większego bezpieczeństwa i Państwa komfortu nasz pracownik przed rejsem przeprowadzi dla Państwa krótkie lub kompletne przeszkolenie. 

W jachtach motorowych należy przede wszystkim poznać inercję jachtu (zachowanie jachtu bez manewrów i dodawania "gazu"), zachowanie na wietrze (tak - mocny wiatr szkodzi przy wyjściu i wejściu do portu) oraz zrozumieć zasady działania steru strumieniowego oraz silnika. W przeciwieństwie do jachtów żaglowych - jacht motorowy skręca tylko za pomocą silnika (odpowiednio skręconego kołem sterowym).

Wynajem bez patentu to świetna opcja dla osób, które nie potrzebują dużych prękości lub nawet nie chcą szybko pływać, ciesząć się niskim spalaniem paliwa na poziomie 3-5 l/mtg.

Informacje o cookie

Na stronie stranda.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.