Bez prawa jazdy – jak bez ręki. Nad wodą jest podobnie. Samodzielne prowadzenie jednostki z napędem mechanicznym daje poczucie wolności, którą trudno porównać z czymkolwiek innym. Zapewnia też wysoką dawkę adrenaliny i pozwala na odkrywanie wszystkich uroków bliższej i dalszej okolicy kurortu.

Jeśli chciałbyś pływać szybką motorówką albo skuterem wodnym, potrzebujesz patentu. Pod okiem naszych doświadczonych instruktorów mających ministerialne kwalifikacje ze spokojem przygotujesz się do państwowego egzaminu i zdobędziesz uprawnienia sternika motorowodnego.

Razem z nami:

 • nauczysz się wszystkiego o budowie łodzi motorowej,
 • opanujesz zasady poruszania się na szlaku,
 • poznasz przepisy żeglugowe i bezpieczeństwa na wodzie.

Z tą wiedzą i umiejętnościami nie będziesz mieć problemu ze zdaniem egzaminu. Dzięki temu będziesz mógł samodzielnie pływać po wodach śródlądowych oraz niektórych wodach morskich. Zdobądź uprawnienia, które przydadzą Ci się podczas wypoczynku nad wodą! Wystarczą 2 dni.

Doszkalające szkolenia manewrowe

Masz już patent, ale masz ambicje zostania profesjonalnym kapitanem większej łodzi, który da sobie radę w każdych warunkach? Proponujemy Ci doszkalające szkolenia manewrowe w komfortowych warunkach.

Z naszymi instruktorami rozwiniesz swoje umiejętności. Na zajęciach poznasz wiele przydatnych tajników żeglarstwa motorowego:

 • strategie na odchodzenie i podchodzenie do kei przy wietrze odpychającym i dopychającym,
 • praktyczne wykorzystanie wiedzy o kierunku obrotu śruby napędowej,
 • i wiele innych!

Po tym przeszkoleniu poczujesz się pewnie, prowadząc większy jacht. Zastanawiasz się, czy ten kurs jest dla Ciebie? Nieważne, jaki masz staż. Dopasujemy program do Twoich oczekiwań oraz poziomu zaawansowania. Podnieś swoje umiejętności i usiądź bez stresu za sterami dużego jachtu! Każdy uczestnik szkolenia motorowodnego lub manewrowego otrzymuje bon rabatowy na czarter jachtów w naszej firmie.

Zapraszamy!

Kontakt w sprawie szkoleń motorowodnych i manewrowych:
tel. +48 600 202 436, info@nordjacht.pl

Gdzie zaczynamy

Zajęcia prowadzone są w kilku miejscach w Giżycku, m.in. w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa na ul. Moniuszki 24, nad jeziorem Kisajno oraz w sali wykładowej Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego na terenie Ekomariny Giżycko, nad jeziorem Niegocin – ul. Dąbrowskiego 14, 11-500 Giżycko. Informujemy o miejscu szkolenia przed danym terminem. Tam się spotykamy i ustalamy szczegółowy plan zajęć zależny od ilości osób chętnych na dany termin kursu, rozpoczynamy wykłady, które potrwają do ok. godz. 15:00, potem część osób będzie miało pływanie. Osoby, które nie pływały w sobotę zajęcia praktyczne odbędą w niedzielę. W ramach szkolenia praktycznego uczestnicy poznają również przydatne węzły.

Szkolenie praktyczne

Prowadzone na naszych kursach szkolenie z manewrowania łodzią motorową obejmuje między innymi: manewry portowe, alarm „człowiek za burtą”, przejście kanałów żeglownych, pływanie „najeżonym” znakami żeglugowymi torem wodnym oraz manewr podejścia do tankowania na nadwodną stację paliw, a także manewrowanie łodzią motorową w ślizgu, czyli na dużych prędkościach.

Szkolenie teoretyczne

Praktyka powiązana jest z teorią – podczas zajęć teoretycznych prezentowana jest wiedza potrzebna do bezpiecznego, samodzielnego pływania łodzią motorową. Tu poznacie Państwo m.in.  budowę motorówek, ich napędów, oznakowanie akwenów wodnych, niezbędną wiedzę z zakresu meteorologii, przepisy ruchu na wodzie, udzielanie pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacji zagrożenia. Oprócz tego dowiecie się wielu innych ciekawych rzeczy, które umożliwią Państwu w przyszłości samodzielne poprowadzenie własnych rejsów.

Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje od nas materiały szkoleniowe „Minipodręcznik motorowodniaka” do indywidualnego korzystania, znaki żeglugowe oraz długopis i zeszyt na notatki.

Egzamin

Wiedza i umiejętności, które posiądziecie Państwo na naszym kursie umożliwią Wam podejście do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Egzamin motorowodny składa się z części teoretycznej (test jednokrotnego wyboru) oraz praktycznej. Egzamin przewidziany jest na ostatni dzień kursu.

Orientacyjny plan zajęć

 • sobota – rozpoczęcie zajęć o godz. 9:00 – po wstępie organizacyjnym rozpoczynamy blok wykładów, około 7 godzin. Po południu praktyka czyli pływania w podziale na kilku osobowe grupy.
 • niedziela – od rana praktyczne zajęcia szkoleniowe dla osób które nie pływały w sobotę. Egzamin po południu, rozpoczynamy o godzinie 15:00.

Uprawnienia – do czego służą?

 • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
 • prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej
 • osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW

Wymagania i kadra

 • ukończony 14 rok życia
 • kadra to Instruktorzy Sportu Motorowodnego MENiS i instruktorzy Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW).

Co wziąć ze sobą na kurs

 1. ubiór adekwatny do pogody
 2. dobry humor
 3. dokumenty na egzamin:
  1. dokument potwierdzający tożsamość
  2. legitymacja szkolna/studencka (potwierdzająca zniżkę za egzamin)
  3. oświadczenie – zgoda rodziców/opiekunów prawnych (młodzież do 18 lat) – zgoda rodziców opiekunów prawnych

Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie kosztów i opłat związanych z kursem. Ceny kursów znajdują się w zakładce Terminy.

Koszt kursu – to tylko 499 zł/osoba

W tej cenie zawiera się

 • szkolenie teoretyczne
 • szkolenie manewrowe
 • jacht motorowy
 • paliwo do silnika
 • mini podręcznik motorowodniaka i znaki żeglugowe
 • zeszyt i długopis na notatki

Opłaty za egzamin i patent

Osoby uczące się do 26 roku życia – 50% zniżki za egzamin i patent po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej:

 • 125 zł egzamin (opłata wnoszona gotówką na egzaminie)
 • 25 zł patent (opłata wnoszona jest po zdanym egzaminie i po wygenerowaniu wniosku o patent na stronie PZMWiNW – Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego)

Osoby dorosłe

 • 250 zł egzamin (opłata wnoszona gotówką na egzaminie)
 • 50 zł patent (opłata wnoszona jest po zdanym egzaminie i po wygenerowaniu wniosku o patent na stronie PZMWiNW – Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego)

Opłaty dodatkowe wg. uznania kursanta

 • dojazd na miejsce kursu, zakwaterowanie i wyżywienie
 • dla ratowników MOPR, WOPR i strażaków – rabat 50zł

Dojazd na szkolenie

Ekomarina Giżycko (baza MOPR), ul. Dąbrowskiego 14, 11-500 Giżycko, nad jeziorem Niegocin

Oznaczenie Termin Czas trwania [dni] Cena
KSM1 04-05.04.2020 2 499 zł
KSM2 02-03.05.2020 2 499 zł
KSM3 30-31.05.2020 2 499 zł
KSM4 13-14.06.2020 2 499 zł
KSM5 11-12.07.2020 2 499 zł
KSM6 08-09.08.2020 2 499 zł
KSM7 05-06.09.2020 2 499 zł
KSM8 26-27.09.2020 2 499 zł

Zarezerwuj miejsce na szkoleniu już teraz! Zadzwoń pod numer tel. 600 202 436 aby zarezerwować dogodny termin!

Informacje o cookie

Na stronie nordjacht.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.